Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

100 کیلومتر با یک لیتر بنزین!

این یک ماشین سبز است. نه از آنها که با انرژی خورشید کار می‏کنند و قدرت زیادی ندارند؛ بلکه یک اتومبیل که سوخت اصلی آن بنزین است و با شتاب و قدرتی مثل سایر ماشین‏ها حرکت می‏کند و تمام قابلیت‏های خودروهای معمولی را هم دارد.
100 کیلومتر با یک لیتر بنزین!

به گزارش CarXR.ir به نقل از حمل ونقل : می‏پرسید پس وقتی برای حرکت کردن به سوخت فسیلی احتیاج دارد، چه‏طور می‏تواند سبز باشد؟! در واقع علت معروف شدن این خودرو به ماشین سبز و طرفدار محیط‏زیست بودن، مصرف بسیار پایین سوخت آن است. این که در هر 100 کیلومتر فقط 9دهم لیتر بنزین مصرف می‏کند؛ یعنی چیزی کمتر از 1 لیتر برای 100 کیلومتر رانندگی؛ باور نکردنی نیست، نه!

نام این خودرو ایکس ال - 1 است و شرکت فولکس‌واگن آن را به بازار معرفی کرده است. 

ایکس ال-1 در هر کیلومتر چیزی حدود 24 گرم دی‌اکسیدکربن تولید می‏کند که برای خودروی این‌چنینی شگفت‏آور است. موتور دیزلی- الکترونیکی این خودرو این امکان را به ما می‏دهد که هم با دنده اتوماتیک رانندگی کنیم و هم آن را در حالت الکتریکی قرار دهیم و از برق استفاده کنیم؛ البته در این حالت نباید شتاب بالایی را توقع داشته باشیم. برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت چیزی حدود 11 ثانیه باید صبر کرد که بالاترین سرعت آن هم همین اندازه است. قرار است این خودروی سبز تا سال 2013 میلادی با قیمت مناسبی وارد بازار شود.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
مجموعه اتوکیوان
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان