Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

ابتکار نخبه ایرانی: توليد سوخت سبز بيوديزل با استفاده از فناوری نانو

یک نخبه چهار محال و بختیاری سوخت سبز بیودیزل را با استفاده از فناوری نانو تولید کرد .
ابتکار نخبه ایرانی: توليد سوخت سبز بيوديزل با استفاده از فناوری نانو

به گزارش CarXR.ir : فرهنگ تیرگیر مبتکر این طرح گفت : در این طرح با استفاده از گیاهان روغنی مکمل بنزین تولید می شود که با احتراق در موتورهای ماشینی ، عناصر سنگین مانند سرب و گوگرد را که موجب آلودگی شدید هوا می شوند ، از بین می برد .

 

 

 

وی افزایش ضریب ایمنی کار در حین واکنش ، قابلیت استفاده دوباره از کاتالیزور و تسریع در فرایند واکنش شیمیایی را از مزایای طرح سوخت سبز بیودیزل عنوان کرد .

 

 

 

این مبتکر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تولید سوخت بیودیزل در تمام دنیا به روش قدیمی انجام می شود افزود : این سوخت با استفاده از کاتالیزورهای جامد اسیدی و فن آوری نانو از ایجاد خورندگی در واکنش های شیمیایی جلوگیری می کند .

 

 

 

طرح تولید سوخت سبز بیودیزل ، با استفاده از فناوری نانو با همکاری شرکت آروین تجهیز اسپادانا از شرکت های علمی تحقیقاتی واقع در شهرک دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته فناوری نوین جهت تولید انرژی های نو به مسابقات 2011 اروپا به میزبانی کشور سوئیس ارائه شد .

 

 

 

در این جشنواره شرکت های مختلف جهان که در زمینه انرژی های نو و فعالیت های بیولوژی فعالیت بسزایی دارند حضور داشتند. آقای تیرگیر برای طرح تولید سوخت سبز بیودیزل 50میلیون ریال هزینه کرد و از حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و شرکت آروین تجهیز اسپادانا از شرکت های علمی تحقیقاتی واقع در شهرک دانشگاه صنعتی اصفهان بهره مند شد. این اختراع به شماره 61678 در سازمان اختراعات و اکتشافات کشور ثبت شد.

 

 

 

آقای گلشنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت : فرهنگ تیر گیر عضو هیات علمی گروه شیمی این دانشگاه جایزه عقاب طلایی اروپا را از آن خود کرد .▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان