Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

افزایش داخلی سازی تندر90

مدیرعامل رنوپارس از برنامه‌ریزی برای افزایش داخلی‌ سازی خودرو تندر90 خبر داد.
افزایش داخلی سازی تندر90

به گزارش CarXR.ir به نقل از ایسنا : پیمان كارگر اظهار كرد: در حال حاضر حدود 60 درصد قطعات تندر داخلی‌ سازی شده است.
وی با بیان این‌كه در زمینه رشد داخلی سازی قطعات تندر90 دو برنامه در دستور كار قرار دارد، خاطرنشان كرد: در این زمینه از یك‌ سو عمق داخلی سازی قطعات این خودرو افزایش یافته و از سوی دیگر به دنبال آن هستیم كه برای تولید قطعات داخلی سازی شده نیز از واردات مواد اولیه خارجی بی نیاز شویم.
نماینده رنو در ایران ادامه داد: در حال حاضر افزایش تعداد قطعه‌سازان طرف قرارداد در پروژه تندر90 در دستور كار قرار دارد؛ به‌گونه‌ای كه تا پایان سال 2012 حدود 20 قطعه‌ساز جدید وارد حوزه تامین قطعات این خودرو خواهند شد.
وی افزود: در سال‌های اخیر كیفیت قطعات تولیدی قطعه‌سازان ایرانی طرف قرارداد رشد داشته است؛ به‌گونه‌ای كه می‌توانیم بگوییم ماهانه كیفیت قطعات تحویلی به ایران خودرو و سایپا در پروژه تندر90 افزایش می‌یابد.
مدیرعامل رنوپارس با بیان این‌كه بسیاری از قطعه‌سازان ایرانی از دانش فنی بالایی در حوزه كیفیت برخوردارند، تصریح كرد: با این حال كیفیت قطعات منوط به اولویت‌های كارفرماست. به عنوان مثال زمانی كه كیفیت برای كارفرما مهم نبوده و تنها به دنبال تولید ارزان است، قطعات بی‌كیفیت تولید می‌شود، اما زمانی كه كارفرما كیفیت را جزو اولویت‌های خود قرار می‌دهد، قطعه‌ساز نیز قطعات را با كیفیت مورد نیاز تامین می‌كند.
كارگر در پاسخ به این‌كه در سال‌های گذشته یكی از انتقادات مطرح در پروژه تولید تندر90، تك منبع بودن قطعه‌سازان آن بوده است، اظهار كرد: البته این موضوع درستی بود كه درگذشته مطرح می‌شد. در جایی كه در تامین قطعه با كیفیت ریسك وجود دارد، تك منبعی بودن استراتژی مناسبی نیست، بنابراین اگر برای كاهش ریسك تامین قطعات نیاز به وجود تامین كننده دوم و حتی سوم باشد، این كار باید صورت گیرد.
در سال گذشته درمجموع 91 هزار و 24 دستگاه تندر در شركت‌های ایران خودرو و پارس خودرو تولید شد كه از برنامه تولید آن (85 هزار و 22 دستگاه) جلوتر هم بوده است. به عبارت دیگر این دو خودروساز در سال گذشته در مجموع 6000 دستگاه بیش از برنامه سالانه تندر90 تولید كرده‌اند.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان