Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

آغاز طرح جایگزینی و گارانتی خودروهای دست دوم

در این طرح خودروهای پراید دست دوم خریداری شده توسط نمایندگی ها ، پس از اورهال و تعمیرات اساسی با گارانتی یک ساله به متقاضیان خودروهای دست دوم در نمايندگي ها عرضه خواهد شد .
آغاز طرح جایگزینی و گارانتی خودروهای دست دوم

 

به گزارش CarXR.ir : معاون بازرگانی شرکت سایپا یدک از آغاز طرح جایگزینی و گارانتی نمودن خودروهای دست دوم ظرف سه ماه پایانی امسال خبر داد و گفت: این طرح در ابتدا به صورت پايلوت و براي 6 هزار خودروی پراید اجرا خواهد شد به طوری که دارندگان خودروهای دست دوم می توانند با مراجعه به نمایندگی های شرکت و طی توافقی که بین نمایندگی و مشتری صورت می گیرد اقدام به فروش خودروی دست دوم و دریافت خودروی نو با شرایط وام نمایند.

 بهزاد پناهی در نشستی با خبرنگاران افزود: در این طرح خودروهای پراید دست دوم خریداری شده توسط نمایندگی ها ، پس از اورهال و تعمیرات اساسی با گارانتی یک ساله به متقاضیان خودروهای دست دوم در نمايندگي ها عرضه خواهد شد .

وی با بیان اینکه این اقدام بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا خواهد بود ،تصریح کرد:در این طرح که به صورت آزمایشی انجام خواهد شد هزینه گارانتی یک ساله خودروهای دست دوم ،حدود 300 هزار تومان خواهد که با تحقیقات بازاری که صورت گرفته موجب ایجاد ارزش افزوده برای صاحبان این خودروها ایجاد خواهد نمود.

وي افزود:‌ بنابراين در اين شرايط متقاضيان خودروهاي دست دوم مي‌توانند به جاي خريد اين خودروها از بازار آزاد كه هيچ گونه شناخت و كنترلي بر كيفيت آن وجود ندارد، خودروي دست دوم تعمير شده را كه داراي يك سال گارانتي نيز است را با اندك هزينه بيشتري از نمايندگي‌هاي سايپا خريداري نمايند.

وی در ادامه حجم گردش مالی قطعات یدکی شرکت سایپا یدک را سالیانه هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شرکت سایپا یدک در سال جاری برای کسب سهم 30 درصدی بازار قطعات یدکی هدف گذاری نموده است که البته این سهم به تناسب نوع خودروها متفاوت خواهد بود.

وی همچنین متوسط مراجعه خودروهای پراید به نمایندگی های خدمات پس از فروش در سال 85 را 6.5 بار در سال ذکر کرد و یادآور شد: هم اکنون تعداد مراجعات دارندگان خودروهای پراید به نمایندگی های خدمات پس از فروش با کاهش روبرو شده و به 3 بار در سال رسیده است.

وی در ادامه به افزایش استاندارد اجباری قطعات ایمنی و فوق ایمنی پرداخت و تصریح کرد:در حال حاضر استاندارد اجباری قطعات ایمنی و فوق ایمنی توسط موسسه استاندارد از 40 قطعه به 200 قطعه افزایش یافته است كه اين مسئله هم اكنون در بخش تامين شركت در حال اجراست.

وی همچنین یکی از مشکلات عمده در حوزه بازرگانی در شرکت سایپا یدک را کسری قطعات یدکی عنوان کرد و گفت : یکی از مواردی که همواره در بحث تامین قطعات یدکی وجود داشته کسری قطعات است که این مسئله رابطه مستقیمی با کیفیت دارد.

معاون بازرگانی سایپا یدک با بیان اینکه معمولا در تامین هر قطعه 3 سازنده با شرکت همکاری دارند ،خاطر نشان کرد: در این روند چنانچه سازنده ای عمدا یا سهوا به لحاظ مباحث کیفی از چرخه تامین حذف شود قطعا مشکلاتی را به لحاظ تامین قطعات در شبکه ایجاد خواهد شد .

پناهی به اشاره به اینکه کسری قطعات از موارد اجنتناب ناپذیر در شبکه تامین قطعات است ،افزود: قطعا این تامین کسری را می توان با راهکارهایی همچون جبران هزینه ،تامین فوری جبران نمود.

وی همچنین یکی از مشکلات موجود در ایجاد کسری قطعات را عدم ظرفیت سازی مناسب در شرکتهای تولید قطعات دانست و اظهار داشت :یکی از مواردی که همواره موجب کسری قطعات یدکی شده است عدم ظرفیت سازی و برنامه ریزی قطعه سازان برای افزایش تولید است ک در جلساتی که اخیرا با انجمن قطعه سازان صورت گرفت در این ارتباط و ترغیب قطع سازان جهت ظرفیت سازی تصمیماتی اتخاذ شد.

وی در ادامه به مدت اجرای طرح گارانتی قطعات در شرکت سایپا یدک پرداخت و گفت: طرح گارانتی قطعات بیش از دو سال است که توسط شرکت سایپا یدک اجرا می شود به طوی که هم اکنون برای قطعاتی که 95 درصد از حجم بازار را در اختیار دارند گارانتی یک ساله با 20 هزار كيلومتر ارائه می شود .

وي همچنين از رشد شاخص كيفي تعويض قطعات يدكي ظرف 5 سال گذشته پرداخت و گفت: شاخص كيفي C/100(تعويض قطعه به ازاي هر 100 خودرو براي سه ماهه اول فروش) محصول اصلي گروه(پرايد) در پنج سال قبل بالاي عدد 300 بود که هم اکنون اين شاخص به حدود 60 رسيده است.

وي همچنين با اشاره به افزايش 80 درصدي کيفيت توليد محصول اصلي گروه خودروسازي سايپا(محصولات ايکس100 يا پرايد سابق) طي پنج سال گذشته، از هدف گذاري سايپا براي دستيابي به رقم 20 در شاخص C/100 که نرم جهاني خودروسازان است، خبر داد.

وی در ادامه از برنامه ریزی شرکت جهت ارائه گارانتی 2 سال برای قطعات خبر داد و اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته درصددیم تا گارانتی قطعات را افزایش داده و به حداقل 2 سال و بیش از 3 هزار کیلومتر برسانیم.

پناهي همچنين به برنامه ريزي شركت سايپايدک در تغيير بسته بندي هاي قطعات اين شرکت براي جلوگيري از هرگونه تقلب و کپي کاري پرداخت و افزود: هر دو تا سه سال، يکبار بسته بندي قطعات سايپايدک تغيير مي کند تا بهتر بتوانيم بر بازار قطعات يدکي کشور مديريت کنيم.

 


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان