Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

آیا پورشه از ایران می رود!

مدیر روابط عمومی شركت خودروسازی پورشه در حالی از توقف فروش محصولات این شركت در بازار ایران خبر داده كه در سال گذشته پورشه یكی از لوكس‌ترین خودروهای حاضر در كشورمان بود.
آیا پورشه از ایران می رود!

به گزارش CarXR.ir : در سال 1390 براساس آمار گمرك ایران شركت خودروسازی پورشه آلمان صدها دستگاه از خودروهای خود را وارد بازار ایران كرد كه واردات این میزان پورشه به كشور تاكنون بی‌سابقه بوده است.
به نوعی پورشه در سال گذشته توانست جای شركتهایی مانند بی‌.ام‌.و و بنز را در بازار ایران بگیرد.
این در حالی است كه اخیرا برخی خودروسازان خارجی فعال در ایران به دلیل فشارهای آمریكا از توقف فعالیتهایشان در كشورمان خبر داده‌اند؛ از جمله شركت خودروسازی پورشه كه مدیر روابط عمومی این شركت در نمایشگاه بین‌المللی خودروی نیویورك از توقف فروش محصولات این شركت در بازار ایران خبر داد.
این در حالی است كه نماینده رسمی فروش محصولات پورشه در ایران هنوز درباره‌ این خبر واكنش رسمی از خود نشان نداده است.
اما نگاهی به آمار نشان می‌دهد كه خودروهای لوكس و فوق‌ لوكس وارداتی سهم بسیار ناچیزی در بازار خودروی ایران دارند، به‌ طوری كه حتی قطع واردات این خودروها هیچ تاثیری بر بازار خودرو ایران نخواهد داشت. پیشتر نیز حجم واردات خودروهای بی‌.ام.و و بنز به ایران كاهش یافته بود كه این اتفاق تاثیر چندانی بر بازار خودروها در ایران نگذاشته بود.
به گزارش ایسنا، اخیرا نیز پژوسیتروئن، بزرگترین خودروساز فرانسه از توقف صادرات قطعاتش به ایران خبر داد و در پی این تصمیم یكی از كارخانه‌های پژو در فرانسه به تعطیلی كشیده شد. با این وجود رنو - دیگر خودروساز بزرگ فرانسه - بر ادامه‌ حضورش در بازار و صنعت خودروسازی ایران تاكید كرده است.
شركت خودروسازی پورشه آلمان كه در چند سال گذشته با بحران فروش و بدهی مواجه بوده، به شدت به دنبال حضور در بازار‌های نوظهور جهان است. باید دید آیا این شركت به معنای واقعی تحت فشارهای آمریكا از بازار پررونق خودرو ایران دست خواهد كشید یا اینكه به دنبال بازارگرمی در ایران و امتیازگیری از آمریكاست! هرچند با خروج پورشه از بازار خودروی ایران هیچ اتفاقی در بازار و صنعت خودورسازی ایران رخ نخواهد داد.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان