Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

اختراع یک پدال جدید توسط BOSCH

بوش سامانه تولید نیروی جدیدی را طراحی کرده که در آن پدال راننده را از فشار آوردن به خودرو، سرعت بالا و از دست رفتن بی جهت سوخت مطلع می کند.
اختراع یک پدال جدید توسط BOSCH

 

به گزارش CarXR.ir : همیشه فشار بیشتر بر روی پدال گاز عامل مستقیم افزایش مصرف سوخت بوده است. البته تاکنون تنها راه مقابله با آن حفظ آرامش و یا استفاده از حالت رانندگیECO بوده است ولی بوش موفق شده با عرضه سامانه ای جدید که شبیه پدال فعال گاز عمل می کند از طریق لرزش های خفیف راننده را از بیش از حد فشردن پدال گاز مطلع کند. این شرکت گفت: پدال فعال گاز بوش میزان سوخت مصرفی را کاهش می دهد و راننده را در مورد شرایط مخاطره آمیز مطلع می کند.

 

 

همچنین اگر خودرو دارای نقص یکی از سامانه های ایمنی باشد باز هم پدال نقش یک زنگ خطر را ایفا می کند و با لغزش  از راننده می خواهد تا با سرعت کم تری حرکت کند. پدال فوق با سامانه هایی همچون سامانه ناوبری، سامانه تشخیص علائم جاده و همچنین سامانه هشداری تصادف در ارتباط  است.

گفته می شود استفاده از چنین پدالی میزان مصرف سوخت را تا 7 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این، این  پدال امکان جور شدن با جعبه دنده را نیز دارد و می تواند بهترین زمان برای تغییر دنده را نشان دهد.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
املاک ساحل
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان