Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

اختراع جديد گوگل براي پارك آسان‌تر خودرو و دسترسي به اينترنت

شركت گوگل موفق به ثبت اختراع خود براي يك «نوار فرود» خودرو بدون راننده شد كه از نشان‌هايي براي كمك به پارك بهتر خودرو و يك كد براي اتصال به اينترنت و دانلود اطلاعات لازم برخوردار است.
اختراع جديد گوگل براي پارك آسان‌تر خودرو و دسترسي به اينترنت

به گزارشCarXR.ir به نقل از ايسنا: اين درخواست حق ثبت اختراع «انتقال يك خودرو حالت تركيبي به حالت خود مختار» نام داشته كه همچنين مي‌تواند كاربري خودرو را از حالت رانندگي توسط انسان به حالت بدون راننده تغيير دهد.

 

اين نوار فرود همچنين از يك باركد دو بعدي كيو‌آر برخوردار بوده كه خودرو را قادر به اتصال به اينترنت براي دسترسي به اطلاعاتي مانند ساير فضاهاي در دسترس، مكان دقيق آن و جهت مرحله بعدي سفر مي‌كند.

 

سال گذشته مشخص شد كه گوگل به آزمايش خودروهاي بدون راننده پرداخته و ثبت اختراع آنها در ماه مه انجام شده بود، اما جزئيات آن در هفته گذشته رونمايي شد.

 

طبق گزارشات، خودروهاي بدون راننده آئودي تي‌تي و تويوتا پريوس گوگل تا كنون، مسافت بسياري را در آمريكا بطور آزمايشي رانده و مسافتهاي زيادي را نيز به شكل خودكار رانندگي كرده‌اند.

 

دانشمندان بر اين باورند كه فناوري هوش مصنوعي مي‌تواند سالانه تلفات 1.2 ميليوني جاده‌اي را در سراسر جهان به نصف برساند.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
انجمن گفتگوی تخصصی خودرو
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان