Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

اختراع تازه گوگل ( در زمینه خودروهای خود کنترلی یا بدون راننده )

گوگل به تازگی خودرویی را ثبت اختراع کرده است که یک تحول در زمینه خودروهای خود کنترلی یا بدون راننده به حساب می‌آید. چیزی که در ابتدا بیش از همه جلب توجه می‌کند نوار فلزی قرار گرفته بر روی سقف خودروست که به دریافت اطلاعات از محیط پیرامون کمک می‌کند.
اختراع تازه گوگل (  در زمینه خودروهای خود کنترلی یا بدون راننده )

به گزارش CarXR.ir : این بخش با دریافت اطلاعات از محیط پیرامون در مورد حرکت‌های کلی خودرو تصمیم گیری می‌کند و به طور مثال به خودرو می‌گوید که آیا باید توقف کند یا می‌تواند حدود ده متر دیگر نیز به حرکت خود ادامه دهد.
سنسورهای دیگری به عنوان دسته دوم سنسورها وظیفه شناسایی دقیق تر اجزای محیط را بر عهده دارند. این سنسورها مواردی نظیر درخت‌ها، تیرهای چراغ برق و سایر نشانه‌های شهری را شناسایی می‌کنند. در حقیقت این سنسورها هستند که حرکت دقیق خودرو را میسر می‌سازند. گوگل کاربری این خودرو را به عنوان خودروی راهنمای تور پارک هزاره در شیکاگو معرفی کرده است. این خودرو وظیفه راهنمایی بازدیدکنندگان به سمت کلاود گیت را بر عهده دارد. زمانی که خودرو وارد می‌شود، سنسورها به او می‌گویند که به مدت پنج دقیقه در محل تقاطع مسیرهای پیاده توقف کند. سپس خودرو به سمت کراون فانتین حرکت می‌کند و پس از رسیدن به آن جا باز هم پنج دقیقه توقف می‌کند. سپس دوباره خودرو به نقطه شروع حرکتش باز می‌گردد.
گوگل در چند سال گذشته آزمایش های زیادی را بر روی آئودی TT و تویوتا پریوس انجام داده است. آزمایش هایی که بالغ بر 257 هزارکیلومتر شده‌اند و تنها 1600 کیلومتر از آن‌ها در حالت استفاده از سیستم حرکت بدون راننده بوده است.
اما هنوز هم گوگل راه زیادی تا ارائه خودرویی که بتواند به طور کامل با تکیه بر سامانه‌های شناسایی خودش حرکت کند در پیش رو دارد اما با توجه به این که گوگل پیشرفت زیادی در بخش نقشه ها و ماهواره ها داشته آینده روشنی را پیش رو دارد.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان