Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

بد نام ترین خودروهای تاریخ

اشتباه گرفتن خودروهای بدنام به جای خودروهای مشهور و معروف می‌تواند آسان باشد. خودروهای بدنام تغییر زیادی در بازار ایجاد نمی‌کنند و انقلابی نیستند و هیچ وقت آنها را در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نمی‌بینید.
بد نام ترین خودروهای تاریخ

 

به گزارش CarXR.ir : آن‌ها یادآور اتفاقات تکان دهنده و غم انگیزی هستند که از آن موقع به بعد هر دستگاه از آن مدل خاص، می‌تواند غم و ناراحتی را با خود بیاورد. فرقی هم نمی‌کند که خود راننده یا خودرو مقصر باشند. اما تاریخ در هر صورت نوشته شده است و ما به دنبال بدنام ترین خودروها هستیم.
هر کسی که در اوایل دهه 80 میلادی یا زودتر به دنیا آمده باشد، هیچ وقت حادثه ای که تمام دنیا را تکان داد و مدل فورد سفید برانکو 1993 را به لیست بدنام ترین خودروها فرستاد، فراموش نخواهد کرد. او.جی.سیمپسون یک ستاره فوتبال آمریکایی بود. او متهم به قتل همسر سابق و دوست همسرش شده بود. در سال 1994، پلیسی مشکوک به یک مدل سفید برانکو می‌شود و بعد از نگه داشتن خودرو متوجه می‌شود که در صندلی کنار راننده سیمپسون نشسته است و راننده دوست سیمپسون، یعنی آل کالینگ است. کالینگ به پلیس می‌گوید که سیمپسون اسلحه ای به روی او گرفته است و بهتر است که آن‌ها را ترک کند. بعد از آن تعقیب و گریزی با سرعت پایین 56 کیلومتر در ساعت شروع می‌شود و رسانه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی این اتفاق را به صورت زنده مخابره می‌کنند. تخمین زده شده که بیش از 95 میلیون آمریکایی این تعقیب و گریز را از تلویزیون دیدند. سیمپسون کالینگ را مجبور کرد که او را به خانه پدریش ببرد و آنجا 45 دقیقه ایستاد و از ماشین خود خارج نشد. در این 45 دقیقه ترس‌های مختلفی مثل اقدام به خودکشی یا دیرگیری مسلحانه با پلیس به بینندگان القا می‌شد. اما او در نهایت از خودروی خود پیاده شد و خود را تسلیم کرد. سیمپسون بعد از این اتفاق راهی دادگاه و محاکمه شد. این چیزی است که اکثر مردم می‌دانند اما چیزی که کسی نمی‌داند این است که فورد دو سال بعد، تولید این SUV دو دره را متوقف و جای آن را با نسخه 4 دره عوض کرد.

 

 

یکی از ترسناک ترین روزهای تاریخ آمریکا برای شهروندان آن، روز ترور رییس جمهور جان. اف. کندی در سال 1963 است. همه ما نظریه‌های توطئه بسیاری را در این باره شنیده ایم و شاید فیلم این اتفاق تلخ را بارها دیده باشیم. در این تصاویر، خودروی سیاه رنگ لینکلن 1961 نیز بسیار به چشم می‌آید. این مدل کانتیننتال SS-100-X، خودرویی بود که رییس جمهور و همسرش در آن نشسته بودند. گرچه این خودرو بر اساس نیازها و وظیفه های سرویس جاسوسی آمریکا ساخته شده بود، اما رژه رفتن با آن با سرعت پایین و داشتن یک رییس جمهور بزرگ به عنوان سرنشین، اصلا ایده خوبی نیست. این خودرو اکنون در موزه عمومی هنری فورد در شهر میشیگان آمریکا قرار داده شده است.

 

مدل 550 اسپایدر پورشه حتی امروز هم جزء یکی از بدترین و بدنامترین خودروهای ساخته شده توسط این کارخانه آلمانی است. جیمز دین، بازیگر معروف دهه 50 و الگوی بسیاری از آمریکایی‌های آن دوره، عاشق سرعت بود و با سن بسیار کمی در یک حادثه رانندگی و در مدل 550 اسپایدر در سال 1955 جان خود را از دست داد. دین به این مدل می‌گفت:«عوضی کوچولو» از این مدل تنها 90 دستگاه ساخته شد و سومین خودروی مسابقه ای جیمز محسوب می‌شد. او یک مدل MG TD و یک پورشه 356 هم داشت. او با یک مدل فورد 1950 کاستام تودور برخورد کرد و با ضربه ای به سرش، به سرعت جان داد. مقصر حادثه، راننده 23 ساله فورد شناخته شد که به خط جیمز دین منحرف شده بود.


مدل 1991 گراف و استیف دابل فیتن نمونه کاملی از یک خودروی منفور و بدنام است! یک روز در سال 1914، یک وطن پرست صرب با چند گلوله فرانز فردیناند (شاهزاده اتریش) و سوفی (همسرش) را کشت. این اتفاق چند حادثه دیگر را در پی داشت که منجر به وقوع جنگ جهانی اول شد. شاهزاده و همسرش سوار بر این خودرو بودند. این خودرو هم اکنون در موزه تاریخ نظامی وین در اتریش نگه داری می‌شود.


مطمئنا یکی از تلخ ترین و غم انگیز ترین اتفاقات دهه 90 میلادی، تصادف پرنسس دیانا بود که منجر به کشته شدن او شد. خودرویی که دیانا و راننده اش در آن بودند، یک مرسدس بنز 1994 S280 بود. او که در خیابان های فرانسه قصد فرار از خبرنگار های سمج و فضول را داشت، با سرعتی بالا از آن محل دور شد که سرعت بالای خودرو منجر به سخت شدن کنترل آن انجامید و خودرو پس از مدتی به یک ستون اصلی برخورد کرد و سرنشینانش را از بین برد.

 

 

 ▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
مجموعه اتوکیوان
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان