Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

خداحافظی کارت های سوخت با بنزین 100تومانی!!!

60 لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت 400 تومان و سهمیه گازوئیل خودروهای دیزلی ساعت 24 امشب،31 اردیبهشت به کارت های سوخت واریز می شود.
خداحافظی کارت های سوخت با بنزین 100تومانی!!!

به گزارشCarXR.ir : در این مرحله از واریز سهمیه سوخت به کارت خودروها، قیمت و سهمیه ها بدون هیچ گونه تغییری تثبیت شده است به طوری که سهمیه های بنزین تا ساعت 24 (امشب) 31 اردیبهشت به کارت های سوخت خودروها واریز می شود،ضمن آنکه با به حداقل رسیدن ذخیره بنزین یارانه ای کارت ها عملا این حامل انرژی به صورت دو نرخی در جایگاه ها عرضه می شود.

همچنین در سومین ماه فصل بهار سهمیه بنزین موتورسیکلت ها و برخی از خودروهای خدماتی و عمومی همچون روال گذشته تثبیت خواهد شد، ضمن آنکه خرداد ماه امسال 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد (700 تومانی) برای خودروها در نظر گرفته شده است.

در همین حال برخی از مسئولان وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی در سطح دولت برای تغییرات قیمت و یا میزان سهمیه حامل های انرژی گرفته نشده است اعلام کرده اند: در صورت هرگونه تغییرات ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد.

از سوی دیگر به صفر رسیدن سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) و اتمام بنزین یارانه ای (100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت، فروش بنزین آزاد را در جایگاه‌های کشور افزایش داده است.

پیش بینی می شود با کاهش تدریجی بنزین ذخیره سازی شده در 11 میلیون کارت هوشمند سوخت در کنار کاهش متوسط مصرف این فرآورده نفتی فروش با نرخ آزاد بنزین در جایگاه های سوخت کشور افزایش یابد.

براساس آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در شرایط فعلی میزان بنزین ذخیره سازی شده در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی به کمترین میزان در پنج سال گذشته تاکنون رسیده است.

در حال حاضر نزدیک به 17 میلیون کارت سوخت شامل 10 میلیون و 194 هزار خودرو و 6 میلیون و 725 هزار و 254 کارت سوخت موتور سیکلت در سطح کشور فعال است.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
مجموعه اتوکیوان
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان