Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

موتورسیکلت برقی جایگزین بنزینی می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: طرح زوج و فرد کردن موتورسیکلت ها هم اکنون در حد یک ایده مطرح شده است و هنوز شکل اجرایی به خود نگرفته است.
موتورسیکلت برقی جایگزین بنزینی می شود

به گزارش CarXR.ir : سید جعفر تشکری هاشمی" افزود: موتورسیکلت ها مشکلی جدی برای شهر تهران هستند که تنها نمی توان با زوج و فرد کردن آنها، معضلاتی همچون آلودگی صوتی و آلودگی هوای ناشی از موتورسیکلت ها را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه نمی توان مشکلات موتورسیلکت ها را تنها با زوج و فرد کردن آنها حل کرد، پیشنهاد داد: خارج کردن موتورسیکلت های بنزینی و جایگزین کردن موتورسیکلت های برقی مهمترین راهکار برای کاهش آلودگی صوتی و آلودگی هوای پایتخت است.

به گفته تشکری هاشمی هم اکنون موتورسیکلت ها منشا اصلی آلودگی هوا و آلودگی صوتی هستند و 50 درصد تلفات شهری حداقل یک طرفش موتورسوار است.

این مقام مسئول با بیان اینکه موتورسواران در قانون شکنی قوانین راهنمایی و رانندگی سهم بسزایی دارند، تصریح کرد: چراغ راهنمایی و رانندگی، پیاده رو، محل پارک برای موتورسواران معنی ندارد و با وجود این همه مشکلات نمی توان تنها با زوج و فرد کردن آنها این مشکلات را حل کرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهر تهران درباره مزایای استفاده از موتورسیکلت های برقی توضیح داد: استفاده از موتورسیکلت های برقی خطر تصادفات را کاهش می دهد، چه از این طریق دیگر موتورسوار قادر به "تک چرخ" زدن نخواهد بود و دیگر ما شاهد اجرای حرکات خطرناک نیستیم.

وی درباره بالا بودن قیمت این نوع از موتورسیکلت ها گفت: قیمت این نوع موتورسیکلت ها تفاوت چندانی با موتورسیکلت های بنزینی ندارد، ضمن آنکه ارزان بودن قیمت نمی تواند معیار همه چیز باشد، در این صورت زندگی شهری دچار تشدد می شود.

تشکری هاشمی همچنین در ادامه تاکید کرد: مهمترین کار دیگر در حوزه جلوگیری از خطرات موتورسیکلت ها استفاده از کلاه ایمنی است، بحث ما کلاه ایمنی استاندارد است نه کلاهی که روی دسته موتورقرار دارد، کلاهی که روی سر راکب باشد و در این زمینه راهنمایی و رانندگی باید به شکل جدی تری این موضوعات را پیگیری کند.

 


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان