Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

دوئل ایران خودرو و پارس خودرو کلید خورد.

پس از مدتی آتش بس در خصوص تندر 90 و....
دوئل ایران خودرو و پارس خودرو کلید خورد.

 

دوئل ایران خودرو و پارس خودرو کلید خورد

پس از مدتی آتش بس در خصوص تندر90 و به طول انجامیدن سکوت کیفی ایران خودرو و پارس خودرو بار دیگر دوئل ایران خودرو و پارس خودرو بر سر تندر کلید خورد

 

به گزارش CarXR.ir به نقل از (econews) ، پس از مدتی آتش بس در خصوص تندر90 و به طول انجامیدن سکوت کیفی ایران خودرو و پارس خودرو بار دیگر دوئل ایران خودرو و پارس خودرو بر سر تندر کلید خورد.

تا پیش از مصاحبه مدیرعامل پارس خودرو با خبرآنلاین خبر خاصی از حساسیت های دو شرکت راجع به برتری کیفی دو محصول مشترک تولیدی نبود، ولی آتش جنگ مجدد کیفی و عرض اندام کیفی محصولات تولیدی با این مصاحبه وارد فاز جدیدی شد.

تفرشی گفته بود " به دلیل اشتیاق بازار به تندر پارس‌خودرویی همیشه 300 تا 500 هزار تومان گران‌تر محصول ما در بازار خرید و فروش می‌شود که به جیب شرکت هم نمی‌رود. من فکر می‌کنم این اشتیاق بازار نشان‌دهنده تعهد ماست. مشتری که تندر پارس‌خودرویی می‌خرد احساس آرامش بیشتری دارد.

هرچند رقم واقعی اختلاف بین 200 تا 300 هزار تومان است ولی همین گفته کافی بود تا دوباره آتش اختلافات کیفی دو محصول در بوق و کرنا شود و ایران خودرو در این خصوص موضع گیری کند و محصول خود را به رخ رقیب بکشد.

این بود که دیروز گزارشی از سوی ایران خودرو منتشر شد که در آن آمده بود "تندر90 ایران خودرو براساس ارزیابی شرکت کیفت و استاندارد ایران، از نظر کیفی و عملکردی نسبت به تندر90 پارس خودرو از وضعیت بهتری بر خوردار است. تندر 90 ایران خودرو دراین ارزیابی نمره منفی 5. 27 راکسب کرد این درحالی است که نمره مفنی تندر 90 پارس خودرو 1 . 32 است."

کار به همین جا ختم نشد بلکه عنوان شد محصول پارس خودرو افت کیفی نیز داشته است به طوری که در ادامه این گزارش این طور عنوان شده بود "درارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتهی به هفته چهارم مهرماه سال جاری تندر90 ایران خودرو نسبت به سه هفته گذشته از نظر کیفی 6 .1درصد رشد داشته این درحالی است که تندر 90 پارس خودرو با 2. 19 درصد با افت کیفت روبرو شده است."

ایران خودرو و پارس خودرو در طول تاریخ تولید تندر90 همیشه نقاط قوت محصولات خود از به رخ یکدیگر کشیده‌اند. ایران خودرو همواره بر کسب گواهی اشتهار، سرآمدی محصولات رنو، گارانتی رنگ پنج ساله و کسب نشان سبز رنو تاکید کرده و از سوی دیگر استفاده از خط کاملا مکانیزه، ارزیابی excellent و کسب برخی گواهی‌نامه ها از رنو مورد تاکید جدی پارس خودرو بوده است.

اما در نهایت هیاهوی تبلیغاتی دو شرکت مشخص شده که هیچ کدام از دو محصول مشابه تولیدی در دو کارخانه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، بنابراین مشتریان نباید توجه چندانی به اختلافات کیفی عنوان شده در خصوص این خودرو توجه کنند؛ چرا که میانگین ارزیابی‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان از یکسان بودن تقریبی سطح کیفی دو محصول دارد.

بنابراین تنها عامل تمایز در انتخاب خودرو مورد نظر نوع خدماتی است که هر کدام از کارخانه‌ها ارائه می‌دهند.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
مجموعه اتوکیوان
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان