Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

خودکفایی در تولید بنزین کشور

افزایش ظرفیت تولید بنزین در دو پالایشگاه کشور،خود کفایی به این محصول استراتژیک را در سال جاری تحقق می بخشد.
خودکفایی در تولید بنزین کشور

 

به گزارشCarXR.ir : مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: با افزایش تولید در پالایشگاههای اصفهان و آبادان، بدون احتساب فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال در تولید بنزین مورد نیاز کشور خودکفا خواهیم شد.

 

سعید محجوبی با بیان این که پالایشگاه آبادان از مهرماه امسال، ٢,٥ میلیون لیتر به تولید بنزین خود می افزاید،افزود: همچنین با راه اندازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان نیز حدود ٢ میلیون دیگر به تولید بنزین کشور افزوده خواهد شد.

وی میزان تولید بنزین کنونی در کشور را حدود ٦٢ میلیون لیتر عنوان و اظهار کرد: از این میزان حدود ٢٠ میلیون آن بنزین یورو ٤ است که در پالایشگاههای اراک، اصفهان و تبریز تولید می شود.

به گفته وی میزان تولید بنزین یورو ٤ کشور نیز تا پایان امسال به حدود ٢٦ میلیون لیتر خواهد رسید و با افزایش تولید کلی از واردات بنزین بی نیاز خواهیم شد.

با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران به صادرکننده بنزین نیز تبدیل خواهد شد،بر همین اساس فاز نخست این پالایشگاه با ظرفیت تولید ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان