Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

معرفی یک کانسپت ( هزارپای ایرانی )

«کارباز» نام یک سایت آمریکایی پربازدید و معروف در زمینه اخبار خودرو است. این سایت در آخرین پست خود با عنوان «به هزارپای ایرانی سلام کنید»، به معرفی یک کانسپت که طراح آن محمد قزل است، پرداخته است.
معرفی یک کانسپت ( هزارپای ایرانی )

 

به گزارش CarXR.ir : مقاله کامل کارباز را می‌توانید در ادامه بخوانید: تجسمات طراحی ایرانی از خودروهای آینده، مدل‌هایی با قدرت خورشیدی و ظاهری مثل یک حشره است. 
دیدی که محمد قزل از آینده دارد این است: انسان‌ها ساکن شهرهای بسیار بزرگی هستند و برای حمل و نقل به جای خودروهای امروزی، از خودروهای دوستدار محیط‌زیست و خورشیدی و مغناطیسی استفاده خواهند کرد.

 

 

آخرین پروژه این طراح ایرانی شامل دو طرح اولیه تحت عنوان «زیست فکری» است که خودروهایی با ظاهر دو حشره را نشان می‌دهد. مدل اولیه این پروژه که Type A نام دارد، از چرخ‌هایی با چرخش دورانی بهره می‌برد. این چرخ‌ها زیر آرواره کاترپیلار یا هزارپا قرار دارند. آن‌ها از آهن‌رباهای خورشیدی استفاده می‌کنند که حتی نیازی به شارژ یا سوخت‌گیری ندارند.

 

 

 


Type B کانسپت قزل نیز از اصول اولیه Type A بهره می‌برد. با این تفاوت که چرخ‌های آن نسبت به چرخ‌های خودروهای فعلی قابل‌قبول‌تر هستند. آن‌ها از سیستم اطلاع‌رسانی «کریستال هولوگرافی» بهره می‌برند. فضای داخلی نیز برای اطلاعات مختلف در نظر گرفته شده است. قفل خودرو نیز از طریق DNA کار می‌کند. هزارپای ایرانی‌ها هم از لحاظ ایمنی و هم از لحاظ محیط‌زیست کاملا مناسب است.

 ▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان