Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

مراقب نمایندگان غیررسمی خودروسازان معروف در کشور باشید

در ادامه همین خبرسازی ها، پس از اپل، جاگوار، ولوو، اینفینیتی و ... به تازگی شاهد اخبار ورود خودروهای آمریکایی به ایران هستیم.
مراقب نمایندگان غیررسمی خودروسازان معروف در کشور باشید

 

به گزارش CarXR.ir به نقل از مجله ماشین : مدتی است که بعضی از افراد با تاسیس شرکت و نمایشگاه های مجلل خودرو، اعلام می کنند که موفق به اخذ امتیاز نمایندگی از خودروسازهای بزرگ و مطرح جهان شده اند. این در حالی است که، وقتی به سراغ شرکت های اصلی رفته و پرس و جو می کنیم، کاملا اظهار بی اطلاعی می کنند.به راستی، هدف شرکت هایی که خود را نماینده خودروسازان بزرگ دنیا در ایران معرفی می کنند، چیست؟

یکی از اعضای شورای تحریریه «مجله ماشین» گفت: طبق قانون ورود خودرو، تنها خودروهایی شرایط ورود به ایران را خواهند داشت که دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور باشند. بر اساس قانون، شرکتی که خود را نماینده یک خودروساز معرفی می کند موظف است، که علاوه بر واردات خودرو، مسئولیت تعمیرات، تامین قطعه و سایر خدمات را بر عهده گیرد.

 

 

 

 

این در حالی است که بسیاری از شرکت های معروف خودرو که از سال های قبل در ایران نمایندگی داشتند، به جهت تحریم ها، در حال حاضر برای تامین قطعات دچار مشکل هستند.

وی اشاره کرد: اما نکته جالب ماجرا، دامن زدن بعضی از رسانه ها، خبرگزاری ها و نشریاتی است که عنوان تخصصی خودرو را یدک می کشند. هر چند وقت یک بار با انتشار خبر ورود فلان خودرو و آغاز به کار نمایندگی آن، جنجال و هیاهو به پا می کنند؛ اما با گذشت چند ماه دیگر خبری از آن خودروها نمی شود.

در ادامه همین خبرسازی ها، پس از اپل، جاگوار، ولوو، اینفینیتی و ... به تازگی شاهد اخبار ورود خودروهای آمریکایی به ایران هستیم. اما با توجه به شرایط فعلی سیاسی - اقتصادی و فشارهای کشورهای غربی، اعطای نمایندگی جنرال ‌موتورز به یک شرکت ایرانی و همچنین واردات این خودروها به صورت رسمی به ایران امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش وب سایت «مجله ماشین»، شایان توجه است، واردات خودروهایی که طبق قانون ممنوع هستند، به مناطق آزاد مانند کیش، ارس، اروند، انزلی و ... بلامانع است. و از سال های قبل شاهد تردد خودروهای خاص در این مناطق هستیم. همچنین این خودروها می توانند به صورت پلاک گذرموقت و مدت محدود وارد سایر شهرهای کشورمان شوند اما این به معنی اخذ نمایندگی رسمی نیست.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان