Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

مسابقه سالانه خودروهای عتيقه در کوبا

با حضور علاقه مندانی از سراسر جهان، مسابقه سالانه خودروهای عتیقه در کوبا برگزار شد.
مسابقه سالانه خودروهای عتيقه در کوبا

 

به گزارش CarXR.ir : خودروهای قدیمی روز گذشته بار دیگر در شهر هاوانا(پایتخت کوبا) به خودنمایی پرداختند. ماجرا به مسابقه سالانه خودروهای قدیمی در کوبا مربوط است. علاقه مندان خودروهای قدیمی از کوبا و سراسر جهان روز گذشته در هاوانا جمع شدند تا بار دیگر شاهد رقابت خوردوهای کلاسیک قدیمی باشند.

 

بیش از هفتاد دستگاه خودرو در نهمین مسابقه سالانه خودروهای عتیقه و قدیمی کوبا شرکت داشتند. این خودروها از دهه های هزار و نهصدو سی، چهل، پنجاه و شصت بودند. بیشتر خودروهای شرکت کننده در این مسابقه ، از نوع خودروهای شورلت، فورد، و داج بودند. مهمان افتخاری مسابقه دیروز ، دیوید کولتهارد Coulthard قهرمان سابق مسابقات فرمول یک بود که دیروز با یک خودروی قدیمی از نوع پونتیاک سال هزار و نهصدو پنجاه و پنج در مسابقه هاوانا شرکت کرد.

 

 

قدیمی ترین خودروی شرکت کننده در مسابقه دیروز، یک دستگاه خودروی نوع فورد متعلق به سال هزار و نهصدو سی و از اسپانیا بود. کوبا با جمع آوری خودروهای قدیمی به بزرگترین موزه جهان از این نظر تبدیل شده است. مسابقات خودروهای قدیمی هاوانا یک رویداد ورزشی و با رویکرد مسابقه ای نیست بلکه محملی برای دور هم جمع شدن علاقه مندان خودروهای قدیمی است.

 

کوبا کشوری است که بیشترین خودروهای قدیمی جهان در خیابانهای آن تردد دارند. علت این مسئله آن نیستند که مردم کوبا بسیار ثروتمند هستند و می خواهند از خودروهای عتیقه استفاده کنند بلکه علت این وضع در مسائل سیاسی کوبا ریشه دارد. وقتی فیدل کاسترو در سال هزار و نهصدو پنجاه و پنج با توسل به زور در کوبا قدرت را در دست گرفت، آمریکا علیه کوبا تحریمهایی را اعمال کرد. مردم کوبا نیز مجبور شدند با شرایط جدید پیش آمده، داشته های خود ازجمله خودروهایشان را به بهترین شکل نگه دارند. چند سال پیش، فیدل کاسترو اعلام کرد این خودروهای قدیمی بخشی از هویت گذشته کوبا است و درنتیجه نمی توان این خودروها را از کوبا خارج کرد.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان