Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

نیسان و مرسدس بی سیم شارژ می شوند

نیسان و مرسدس اعلام کردند در حال توسعه طرح شارژ بی سیم خودروهای خود هستند.
نیسان و مرسدس بی سیم شارژ می شوند

به گزارش CarXR.ir : مرسدس بنز کلاس B و خودروی مفهومی E-Cell این تکنولوژی را در آینده بکار می گیرد ولی نیسان این تکنولوژی را در خودروی لیف نصب می نماید.

این تکنولوژی مشابه شارژ تلفن های همراه است. بدین شکل که فنرهای شارژکننده ای وجود دارد که به باطری خودرو و پد ثابت متصل می شوند که آنها نیز به نوبه خود به منبع انرژی متصل می شود. هر دو طرف بطور مغناطیسی با یکدیگر در تماس هستند. بنابراین در زمان تماس آنها با یکدیگر نیروی الکتریکی منتقل می شود.

لازم به ذکر است شارژ کردن از طریق سیستم القایی 90 درصد به اندازه سیستم برقی موثر است. ولی هم تراز کردن خودروها برای بهره وری شارژ بهینه می تواند برای رانندگان دشوار باشد. البته تکنولوژی کمکی برای پارک خودرو، مشابه آنچه که تا بحال در خودروهای قبلی وجود داشته است، می تواند به رفع این مشکل کمک نماید. ولی هنوز چالشی برای موتورهای EV بوجود می آورد.

گفته می شود برخلاف بیانیه های اخیر، شرکت کانداکتیکس ومپلیفایر که در حال حاضر با مشارکت شرکت دایملر بر روی این طرح کار می کنند از سالها قبل بر روی این تکنولوژی فعالیت داشته است.

با گسترش حضور موتورهای EV در صنعت خودرو، این تکنولوژی می تواند نقطه اتکایی در این صنعت باشد. زیرا بهره وری شارژ کمتر در زمان اهمیت خود را از دست می دهد.

مطلب حائز اهمیت دیگری که وجود دارد این است که آیا این سیستم شارژ بی سیم برای موتورهای داخلی EV استاندارد خواهد بود یا نه؟

کمپانی های دیگر مانند هالوIPT نیز قبلا مجموعه هایی را با نسخه هایی از این سیستم مجهز نموده اند.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان