Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

پیست اتومبیلرانی 2 هفته دیگر افتتاح می شود.

دکتر مهرعلی ، سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: کمتر از دو هفته دیگر پیست استاندارد اتومبیلرانی آزادی به بهره برداری می رسد
پیست اتومبیلرانی 2 هفته دیگر افتتاح می شود.

 

به گزارش CarXR به نقل از فدراسیون اتومبیلرانی : دکترحمید رضا مهرعلی روز سه شنبه در نشست خبری افتتاح پیست اتومبیلرانی اظهارداشت: 22 مهرماه پیست آزادی به روی علاقه مندان رانندگی سریع و هیجانی خواهد شد. وی افزود: پیست اتومبیلرانی آزادی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال به صورت اصولی و براساس استاندارد بین المللی بازسازی و آماده شده است. دکتر مهرعلی در نشست خبری امروز در رابطه با فعالیت‌های این فدراسیون و افتتاح پیست اتومبیلرانی آزادی اظهار داشت: بیش از 36 میلیون نفر در کشور گواهینامه رانندگی دارند که حدود 8 میلیون نفر از وسیله نقلیه موتورسیکلت استفاده می‌کنند و این نشان دنده پتانسیل بالای رشته موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور است. وجود و حضور دو شرکت خصوصی خودروسازی ایران خودرو و سایپا و کارخانجات بزرگی که در این رابطه وجود دارد نشان می‌دهد که این رشته می‌تواند بسیار بیشتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزود: در شرایط فعلی افرادی که عضو فدراسیون هستند تعدادشان کمتر از 10 هزار نفر است که باید در این رابطه از نظر کمی به پیشرفت برسیم.

 

مهرعلی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در این فدراسیون انجام شده است، بحث توسعه کمی فدراسیون است و قطعا برای رسیدن به توسعه کیفی باید به توسعه کمی برسیم. اگر تعداد اعضای فدراسیون و ورزشکاران را بیشتر کنیم حتما توسعه در این ورزش انجام خواهد گرفت.

 

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی گفت: برای این کار باید زیرساخت‌ها را افزایش دهیم و در این رابطه پیست مجموعه ورزشی آزادی را به طور مناسب و با استفاده از استانداردهای بین‌المللی تجهیز کرده‌ایم تا در کنار فعالیت‌های ورزشی ضریب ایمنی را بالا ببریم و ضریب خطا به کمترین مقدار خود برسد.

 

وی ادامه داد: در گذشته یک پیست استاندارد در حوزه ریس و سرعت برای اتومبیلرانان وجود نداشت و تنها پیست اتومبیلرانی کشور فاقد استانداردهای معمول بوده ،از آسفالت معمولی آسیب دیده بهره می برد و کاربرد چندانی نداشت اما با فعالیت‌ها و پیگیری‌هایی که انجام شد با استفاده از پتانسیل اسپانسرها و منابع غیردولتی پیست جدیدی طراحی شد که در آن می‌توانیم مسابقات کارتینگ، دریفت و غیره را برگزار کنیم مسیرهای این پیست تغییر پیدا کرد، جدول کشی شد، بتون‌ریزی شد و به مقوله زیبایی آن نیز پرداخته شد تا بتوانیم با استفاده از پخش مستقیم تلویزیونی این ورزش را بیش از پیش به مردم بشناسانیم.

 

دکتر مهرعلی خاطرنشان کرد: در این پیست حدود 5 میلیارد تومان هزینه شده است که 20 برابر بودجه سالیانه فدراسیون است.

 

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی همچنین از صدور کارت‌های جدید با قابلیت ATM ویژه اعضای فدراسیون و موتورسواران خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک این کارت‌ها به موتورسواران و اعضای فدراسیون در سه رده آماتور، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای داده خواهد شد تا در این باره به یک سازماندهی خوب و مناسب برسیم.

 

وی افزود: فدراسیون‌های اتومبیلرانی در جهان در دو بخش اسپورت و موبیلیتی فعالیت می‌کنند و ما هم قصد داریم علاوه بر برگزاری مسابقات در بخش موبیلیتی (حمل و نقل) امنیت جاده و جابجایی خدمات مناسب و ....، طرح‌های خود را انجام دهیم که این طرح‌ها ارتباط مستقیمی با کاهش حوادث و سوانح رانندگی دارد.

 

دکتر مهرعلی ادامه داد: افق طرح فدراسیون افزایش آموزش و مهارت کاهش حوادث است. حدود 60 درصد تصادفات یک طرف آن موتورسواران بودند که باید در این باره آموزش‌های لازم را ارائه کنیم تا درصد حوادث را کاهش دهیم.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر آقایان، خانم‌ها هم در این طرح حضور دارند، افزود: پس از افتتاح پیست آموزش‌های رانندگی هم برای بانوان در نظر گرفته شده و در گام‌های بعدی مدارس اتومبیلرانی و موتورسواری هم برای آموزش آنها احداث خواهد گردید.

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی در پایان خاطرنشان کرد: در تحقیقات فدراسیون جهانی نشان داده شده که هر چقدر افراد بیشتری در عضویت فدراسیون‌ها بودند حوادث و تصادفات کمتری رخ داده است.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان