Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

رونمایی خودروی فرمول یک ایرانی

این دانشجو همچنین در خصوص مشکلات و موانع موجود بر سر راه ساخت این خودروی مسابقه هم گفت: بیشتر مشکلات ما مربوط به کمبود کارگاه و دیر رسیدن بودجه بود.
رونمایی خودروی فرمول یک ایرانی

 

به گزارشCarXR.ir : طی مراسمی از نخستین خودروی فرمول یک ایرانی در مشهد رونمایی شد.

 سرپرست گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین گفت: طراحی و ساخت خودروی فرمول یک کاسپین توسط یک تیم دانشجویی نه نفره از دانشگاه فردوسی طی یک سال گذشته انجام شده است.

 

 

مختاری طراحی و ساخت این خودرو را منحصر به فرد خواند و افزود: شتاب این خودرو صفر تا 100 حدود 3.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر بر ساعت و طبق قوانین SIEساخته شده است.

بگفته وی خودروی کاسپین مطابق با استانداردهای حضور در این مسابقات طراحی شده و ویژگیهای خودرو شهری را با شتاب بیشتر و درسطح بالاتری دارد.

او درباره هزینه‌های طراحی و ساخت این خودروی مسابقه هم گفت: ساخت این خودرو حدود 80 میلیون تومان هزینه داشته که بخشی از آن را دانشگاه و بخشی دیگر را اسپانسرها تامین کرده اند.

 

 

این دانشجو همچنین در خصوص مشکلات و موانع موجود بر سر راه ساخت این خودروی مسابقه هم گفت: بیشتر مشکلات ما مربوط به کمبود کارگاه و دیر رسیدن بودجه بود.

سرپرست گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین در ادامه با اشاره به موفقیت این تیم در مسابقات طراحی و ساخت خودرو فرمول یک دانشجویی روسیه افزود: در این مسابقات که شهریور ماه گذشته در مسکو با حضور 21 تیم از هشت کشور جهان برگزار شد، گروه طراحی خودرو فرمول یک کاسپین دانشگاه فردوسی مشهد موفق شد با کسب 282 امتیاز، مقام نایب قهرمانی را پس از تیم دانشگاه گلاسکو انگلیس کسب کند.

 

 

مختاری خبر داد: این تیم همچنین مسابقات بین المللی انگلستان و روسیه را در تیر و شهریور سال آتی پیش رو دارد.

رضا مختاری، علی سالاری نژاد، علی خسروآبادی، کیومرث آریانا، میثم خطیبی، فرهاد باغیاری، علیرضا حجت خواه، امین فرزانه نیا و رضا شریف مقدم، اعضای تیم خودروی کاسیپین دانشگاه فردوسی مشهد هستند.

 


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان