Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

رونمایی سیستم جلوگیری از تصادف, توسط تویوتا

تویوتا از یک سیستم جلوگیری از تصادف جدید رونمایی کرد که خودرو را به طور خودکار برای جلوگیری از برخورد با عابر پیاده هدایت می کند.
رونمایی  سیستم جلوگیری از تصادف, توسط تویوتا

 

به گزارش CarXR.ir : سیستم Pre کولیژن (جلوگیری از تصادف) با کمک فرمان جلوگیری از برخورد با عابر پیاده نوعی پیشرفت در سیستم ایمنی ترمز خودروی کنونی است.

 

در حال حاضر اگر سرعت خودرو بسیار بالا باشد یا عابر پیاده در لحظه آخر جلوی خودرو قرار گیرد، این سیستم ها قادر به جلوگیری کامل از تصادف نیستند. تحقیقات نشان می دهند که در 40 درصد تصادفات خودرو با عابر پیاده این مورد پیش می آید.

 

یک نمونه اولیه تویوتا پریوس با این تکنولوژی جدید تست شده است. در این آزمون، خودرو با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود که یک جسم ساختگی به جلوی خودرو فرستاده شد. یک رادار لیزری جلوی پردازنده که جاده پیش رو را اسکن می کند برخورد را شناسایی کرد در حالی که یک کامپیوتر، اقدام گریز لازم را بر اساس مسیر مورد انتظار عابر پیاده بررسی کرد.

 

در عرض چهار ثانیه پس از این فرآیند، خودرو با روشن شدن چراغی در داشبورد هشدار داد. در عرض کم تر 2 ثانیه پس از این فرآیند، خودرو اقدام گریز لازم را انجام داد که شامل ترمز خودکار و هدایت خودرو بدون کوچگ ترین دخالت راننده برای جلوگیری از برخورد بود.

 

سیستم جلوگیری از برخورد با عابر پیاده در شکل کنونی اش تنها می تواند خودرو را تا 70 سانتی متری مسیر خود هدایت کند نه خارج از مسیری که در حال حرکت است.

 

تویوتا اعلام کرده سیستم Pre کولیژن (جلوگیری از تصادف) با کمک فرمان جلوگیری از برخورد با عابر پیاده تا سه سال آینده در خوروها عرضه خواهد شد.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان