Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

ساخت خودروی خودران آئودی

نمایشگاه مصارف الکترونیک (CES) سال 2013 بستر مناسبی برای به نمایش در آوردن پیشرفت های تکنولوژیکی آئودی شده است.
ساخت خودروی خودران آئودی

به گزارش CarXR.ir : آئودی به تازگی چراغ های لیزری خود را در اسپرت کواترو، Qi وایرلس و داخل کوپه TT مدل 2015 را به نمایش گذاشته و از همکاری خود با تراشه ساز تلفن همراهQualcomm و گوگل برای ساخت سیستم های سرگرمی خودرو خبر داده است. اما بزرگ ترین غافلگیری تکنولوژیکی اش سیستم پایلوتد درایوینگ (Piloted Driving) است که می تواند کنترل را از راننده گرفته و خود به تنهایی خودرو را هدایت کند.

 

 

آئودی این تکنولوژی جدید را در مدل A7 خود به نمایش گذاشت و در زمان معرفی آن، خودرو خود را به سمت استیج هدایت کرد. سیستم های رادار، چند دوربین فیلمبرداری، یک اسکنر لیزری سنسورهای مسافت مافوق صوت در جلو و کناره های خودرو که به اندازه کافی برای پنهان شدن از دید کوچک هستند، شرایط و جاده پیش رو را اسکن می کنند. کامپیوتری به نام zFAS تا 2.5 بیلیون داده را پردازش و موتور، گیربکس، فرمان و از همه مهم تر ترمزها را کنترل می کند. مجموعه تجهیزات از طریق یک صفحه نمایش LCD اطراف خودرو را نشان می دهد. اکنون این سیستم در سرعت هایی کم تر از 60 کیلومتر بر ساعت توانایی اجرا دارد. آئودی برای ساخت zFAS که به اندازه یکiPad است با نیویدیا همکاری کرده است.

 

آئودی در CES سال گذشته نیز یک خودروی خودران را به نمایش درآورده بود اما برخلاف این سیستم، مدل قدیمی تر بسیار پیچیده و درهم بود.

 

آئودی اعلام کرده است که امکان دارد این سیستم تا 2 یا 3 سال دیگر در A8 پرچم دار خود به کار رود.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان