Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

ساخت سامانه مکان ياب خودکار

با استفاده از دستگاه GPS، قادر است در هر لحظه مختصات جغرافیایی خودروی مورد نظر را همراه تاریخ و زمان قرارگیری در آن موقعیت به دست آورد.
ساخت سامانه مکان ياب خودکار

 

به گزارش CarXR.ir : سامانه مرکز کنترل AVL (سامانه مکان یاب خودکار وسایل نقلیه) در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: سامانه مکان یاب خودکار وسایل نقلیه ساخته محققان شرکت داده ورز پیوند ، با استفاده از دستگاه GPS، قادر است در هر لحظه مختصات جغرافیایی خودروی مورد نظر را همراه تاریخ و زمان قرارگیری در آن موقعیت به دست آورد.

آقای شیخ زین الدین افزود: با در دست داشتن این اطلاعات در مورد موقعیت متحرک در هر زمان و با ارسال این اطلاعات به مرکز از طریق بستر مخابراتی مناسب همچون GSM یا رادیو، می توان خودرو را در تمام مدت ردیابی و مسیر حرکت آن را از ابتدا تا انتها روی نقشه جغرافیایی مشاهده کرد.

وی ردیابی خودرو به کمک GPS و امکان تعریف پروفایل خودرو و راننده را از مهمترین توانایی های نرم افزاری این سامانه برشمردو گفت:امکان تعریف مناطق جغرافیایی مشخص برای تردد، تنظیم برنامه زمان بندی خودرو، راننده و منطقه، امکان تنظیم دستگاه از راه دور، امکان ارسال پیام کوتاه به راننده و نمایش موقعیت خودروها روی نقشه بر اساس آخرین اطلاعات ارسال شده از دیگر قابلیتهای سامانه مرکز کنترل AVLاست.

این سامانه همچنین قادر به ثبت تخلفات خودرو از جمله خارج شدن از محدوده مکانی و زمانی و سرعت غیر مجاز است.

شیخ زین الدین گفت: امکان نصب حسگرهای حرارتی، فشار و دیگر تجهیزات در صورت نیاز، قابلیت ذخیره سازی پنج میلیون رکورد در حافظه داخلی با دوره زمانی قابل تنظیم، دارا بودن بالاترین استاندارد اروپایی، قابلیت کار با باتری داخلی به مدت چهار ساعت و ولتاژ 9 تا 24 ولت از توانمندی های سخت افزاری سامانه است.

با بومی سازی این سامانه قیمت آن به نصف قیمت مشابه خارجی کاهش یافته است. قیمت مشابه خارجی این سامانه یک میلیارد ریال است.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
اولین کلینیک تخصصی بدنه اتومبیل در ایران
رویال دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان