Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

طراحی خودرو با بدنه نیمه سخت

بدنه خودرو در سطح مولکولی از پلیمرها، صمغها، لاستیک و سیلیس ساخته شده است.
طراحی خودرو با بدنه نیمه سخت

صنعت تولید مکانیکی خودرو را باید به تدریج به فراموشی سپرد، زیرا متعلق به قرن بیستم است، خودروهای هزاره جدید به عصر جدیدی از فناوری تعلق دارند، عصری که می توان در آن خودروها را چاپ کرد.

 

به گزارش CarXR.ir به نقل از مهر : شرکت معماری و طراحی Emergent خودروی نیمه سختی را طراحی کرده است که با استفاده از فن چاپ سه بعدی از بدنه پارچه مانند و یا غضروف مانند برخوردار است. بدنه خودرو در سطح مولکولی از پلیمرها، صمغها، لاستیک و سیلیس ساخته شده است.

 

مواد غضروف مانند در ضخامتهای مختلف در چارچوب خودرو نصب شده و بدنه ای را به وجود می آورند که در زمان نیاز به محافظت از راننده سخت شده و در زمان برخورد با جسمی دیگر حالت ارتجاعی پیدا کند.

 

همچنین در ساخت طرح خودروی نیمه سخت از فرایند ساخت و ساز قالب گیری مواد به جای بستن قطعات به یکدیگر استفاده خواهد شد.

 

 

طرح "بدن کوسه" بخش دیگری از این خودرو است که بر اساس آن انرژی مورد نیاز خودرو از توده ای از جلبکهای حساس به نور که در مخزنی در درون خودرو قرار می گیرند تامین خواهد شد. چراغهای LED که درون این مخازن قرار دارند می توانند به صورت 24 ساعته سوخت زیستی مورد نیاز خودرو را بدون نیاز به نور خورشید تامین کنند.

 

بر اساس گزارش گیزمگ، به گفته طراحان این خودرو، جدا از بدنه قابل انعطاف و ویژگی های زیبایی شناسانه سریعترین خودروهای مسابقه، راندن این خودرو نیاز به توقف های مکرر در پمپهای بنزین و یا ایستگاه های شارژ باطری ویژه خودروهای الکتریکی را از بین خواهد برد.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان