Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

زاگاتو 12 سیلندر، جدیدترین کوپه اسپرت استون مارتین

استون مارتین V12 Zagato که محصول همکاری مجدد خودروساز انگلیسی استون مارتین با خانه طراحی ایتالیایی Zagato است، برای بزرگداشت 50امین سال تولید محصول موفق همکاری پیشین این دو شرکت یعنی DB4GT Zagato رونمایی شده است. V12 Zagato که یک طراحی مدرن از DB4GT Zagat
زاگاتو 12 سیلندر، جدیدترین کوپه اسپرت استون مارتین

به گزارش CarXR.ir به نقل از خبر آنلاین : پس از گذشت 50 سال استون مارتین و Zagato همکاری را از سر گرفته‌اند تا یک کوپه زیبا با بدنه دست‌ساز را روانه مسابقات نوربرگ‌رینگ کنند. این خودرو به ماسبت 50امین سال تولید DB4GT Zagato رونمایی شده است.

استون مارتین V12 Zagato که محصول همکاری مجدد خودروساز انگلیسی استون مارتین با خانه طراحی ایتالیایی Zagato است، برای بزرگداشت 50امین سال تولید محصول موفق همکاری پیشین این دو شرکت یعنی DB4GT Zagato رونمایی شده است. V12 Zagato که یک طراحی مدرن از DB4GT Zagato است، ماه آینده در مسابقات اتومبیلرانی 24 ساعته نوربرگ‌رینگ شرکت خواهد کرد.

 

خانه طراحی Zagato که با بسیاری از خودروسازان مطرح معاصر در طراحی خودروهایی استثنایی همکاری داشته، تاکنون در طراحی چندین مدل از شناخته‌شده‌ترین و موفق‌ترین نمونه‌های استون مارتین مانند DB4GT Zagato, V8 Vantage Zagato and DB7 Zagato با این خودروساز همکاری کرده است.

 

از میان این طرح‌ها، نمونه DB4GT Zagato که اواخر دهه 1960 میلادی به نمایش عمومی گذاشته شد، بیشتر سال‌های عمرش را در پیست‌های گوناگون مسابقه سپری کرد.

 

به گزارش آتوبلاگ، برای استون مارتین V12 Zagato سقفی دو جداره طراحی شده که فضای بیشتری را در اختیار راننده قرار خواهد داد و استفاده از کلاه ایمنی را برای رانندگان ساده‌تر خواهد کرد.

 

طراحی چراغ‌های عقب این خودرو از فراری FF اقتباس و برای ساخت بدنه V12 Zagato از آلومینیوم استفاده شده است. بدنه این خودرو دست‌ساز است و احتمالا رنگ آن شما را یاد آنتادور، محصول تازه لامبورگینی می‌اندازد.

 

برای به حرکت درآوردن این بدنه آیرودینامیک و مقاوم آلومینیومی یک موتور V12 به ظرفیت 6 لیتر در نظر گرفته‌شده که می‌تواند توانی معادل 510 اسب‌بخار تولید کند. گشتاور نیروی تولید شده 570 نیوتن‌متر خواهد بود. این موتور در قسمت میانی و جلوی خودرو تعبیه شده و نیروی لازم برای حرکت چرخ‌های عقب آن را تأمین خواهد کرد.

 

برای این خودرو جعبه‌دنده شش‌سرعته دستی پیش‌بینی شده و امکان تغییر حالت حرکت وجود خواهد داشت. ظرفیت باک این خودرو که می‌تواند به عنوان خودروی جاده نیز استفاده شود، 120 لیتر است.

 

 

این خودرو که محصول همکاری مجدد خودروساز استون مارتین با خانه طراحی Zagato است، برای بزرگداشت 50امین سال تولید محصول موفق همکاری پیشین این دو شرکت یعنی DB4GT Zagato رونمایی شده است.

نمونه DB4GT Zagato که اواخر دهه 1960 میلادی به نمایش عمومی گذاشته شد، بیشتر سال‌های عمرش را در پیست‌های گوناگون مسابقه سپری کرده است.

برای استون مارتین V12 Zagato سقفی دو جداره طراحی شده که فضای بیشتری را در اختیار راننده قرار خواهد داد و استفاده از کلاه ایمنی را برای رانندگان ساده‌تر خواهد کرد.

طراحی چراغ‌های عقب این خودرو از فراری FF اقتباس و برای ساخت بدنه V12 Zagato از آلومینیوم استفاده شده است. بدنه این خودرو دست‌ساز است و احتمالا رنگ آن شما را یاد آنتادور، محصول تازه لامبورگینی می‌اندازد.

برای به حرکت درآوردن این بدنه آیرودینامیک و مقاوم آلومینیومی یک موتور V12 به ظرفیت 6 لیتر در نظر گرفته‌شده که می‌تواند توانی معادل 510 اسب‌بخار تولید کند. گشتاور نیروی تولید شده 570 نیوتن‌متر خواهد بود.

برای این خودرو جعبه‌دنده شش‌سرعته دستی پیش‌بینی شده و امکان تغییر حالت حرکت وجود خواهد داشت. ظرفیت باک این خودرو که می‌تواند به عنوان خودروی جاده نیز استفاده شود، 120 لیتر است.▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
سیستم صوتی گراند زیرو
رویال دیزاین
یونیک دیزاین
روغن موتور چمپیون
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان