Loading...
شما اینجا هستید: خانه » صفحه خبر

 

انتشار تصویر تیزری از مدل سه ردیف صندلی مزدا CX-8 2018

شرکت مزدا نزدیک به سه ماه قبل تصاویری تیزری از محصول آینده جذاب خود منتشر کرد و حال نوبت به یک تصویر دیگری رسیده تا نگاهی مختصر به مدل داشته باشد.
انتشار تصویر تیزری از مدل سه ردیف صندلی مزدا CX-8 2018

به گزارش CarXR.ir: در حالی که تصویر نخست فضای داخل کابین و سه ردیف صندلی چرمی CX-8 را نشان می داد اما تصویر جدید نگاهی از طراحی کناری مدل را به دست می دهد که تغییر آشکار شده است. در تصویر شباهت فاحشی بین دو مدل CX-9 و CX-8 را می توان شاهد بود. حتی شباهت در سطحی بالا بوده که به سختی می توان آگاه شد کدام مدل ابعاد بیشتر داشته یا ارتفاع کمتری دارند.

اگرچه این مدل 175 میلمتر کوتاه تر از CX-9 است، اما فاصله دو محور مدل جدید به 2930 میلیمتر می رسد. قابل توجه بوده که محصول جدید تنها برای بازار ژاپن درنظر گرفته شده و مدل CX-9 که شاسی بلند سه ردیف صندلی به شمار می رود، در آن به فروش نمی رسد. این تنها شاسی بلند مزدا نبوده که تنها وارد بازار یک کشور می شود، پیشتر CX-4 با سقف منحصربفرد خود تنها به بازار چین راه پیدا کرده است.

اطلاعات بیشتری از CX-8 جدید دردسترس نیست، اما می دانیم این شاسی بلند به پیشرانه 2.2 لیتری توربو دیزلی به فروش خواهد رسید و این در حالی بوده که CX-9 شامل موتور 2.5 لیتری توربو شارژ می شود. به عنوان یک حرکتی از سوی مزدا، مدل های دیزلی از اوایل سال جاری با مدل CX-5 راهی ایالات متحده شدند.

مشخص نیست آیا مزدا برنامه ای برای عرضه CX-8 در سایر بازارهای جهانی داشته یا خیر زیرا گفته می شود، شرکت ژاپنی درنظر داشته تا عرضه خودرو را تنها در بازار کشور خورشید تابان داشته باشد. البته نباید انتظار داشته باشید این مدل را در کنار CX-9 درون نمایشگاه ها شاهد باشید. این ممکن است بدان دلیل باشد که عرضه دو مدل شبیه به یکدیگر فروش CX-8 و CX-9 را با خللی رو به رو ساخته و بر فروش دو مدل تاثیر منفی بگذارد.

شاسی بلند CX-8 جدید مزدا هفته آینده معرفی می شود و در اواخر سال جاری راهی بازار ژاپن می شود. این خودرو با تعداد صندلی برای شش یا هفت نفر در نظر گرفته شده است و می تواند خودرو مناسب خانواده پرجمعیت به شمار رود.

بعید است عرضه CX-8 در بازارهای دیگری به جز کشور ژاپن صورت گیرد.


▼ ارسال نظر


اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
صفحه CarXR در فیس بوک
حساب کاربری CarXR در توییتر
صفحه رسمی CarXR در اینستاگرام
مجموعه اتوکیوان
wooferاکتان و سوخت
رویال دیزاین
کار پلاس تیونینگ
مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس
طراحی و ساخت هدرز
بورس خرید و فروش لوازم تیونینگ
کار ایکس آر : مالک جدید کار ایکس وان